De tweede week van ons thema de vijver zat weer vol nieuwe ontdekkingen.

We hebben de vormen nog eens herhaald met een spelletje. De kinderen konden vierkanten, rechthoeken en cirkels benoemen en herkennen. Al spelend oefenden ze zo opnieuw hun kennis en merkten we dat het steeds beter lukt.

Daarnaast leerden we een vrolijk versje over een eend. De we leerden dit aan op verschillende manieren, door woordjes weg te laten, foute woordjes in het versje te plaatsen en uit te beelden.

Waar de kleuters het meest naar uitkeken was onze uitstap op dinsdag naar een echte vijver. De kinderen keken vol verwondering naar wat er allemaal te zien was: eenden, planten, water en een gans. Zo werd het thema nog echter en konden ze zelf ervaren hoe een vijver er in het echt uitziet.

De woordenschat leerden we op een leuke manier aan. De kleuters speelden op een groot ganzenbord. Als ze op een prent stonden en konden de prent juist benoemen. Kregen ze een puntje.

Meester Jos